Suuhügienisti üks tähtsamaid ülesandeid on suuhaiguste ennetamine, mille alla käivad nii hambaaugud kui igemehaigused. Töö käib käsikäes hambaarstidega, kes enamasti suunavadki patsiente hügienisti vastuvõtule. Suuhügieniste on Eestis 30 ringis.

Miks külastada just suuhügienisti?

  •  Kõik probleemid algavad teatud põhjustest (mittekorrapärane hammaste ravi,
    kehvapoolne või ebakompetentne suuhügieen, teatud eelsoodumus jne.).
  •  Suuhügienist pakub Teie vajadustest lähtuvat suutervise alast nõustamist ja ravi.
  •  Suuhügienist aitab omandate õigeid suuhügieenivõtteid, aitab teil valida just
    Teile sobivad suuhooldustooted (hambaniidid, hambaharjad, hambapastad,
    suuloputused, hambavaheharjad, jne).

Üks olulisemaid suuhügienisti kohustusi on hambakivi eemaldamine. Millest hambakivi tekib? Ikka bakteritest, mis sülje kaudu mineraale saades kivistuvad. Kui hambakivi ära ei võeta, hakkab ta järjest sügavamale minema, sulatades lõpuks juba lõualuud, mille külge hambad kinnituvad, mistõttu need logisema hakkavad ja ära tulevad. Et hambakivi ära hoida, ei piisa ainult kaks korda päevas hammaste tavalise hambaharjaga puhastamisest, sest nii jääb 50 protsenti baktereist suhu alles. Selleks tuleb appi võtta spetsiaalsed harjakesed, mida saab apteegist.

Lapsed võiksid tulla ka enne hambaarsti juude sattumist hügienisti vastuvõtule, sest eesmärgiks on see, et kunagi Eesti inimestel hambaauke ei tekiks. Näitena saab öelda, et Soomes, kus alla 12 aasta vanustel lastel on keskmiselt pool hambaauku suu kohta, meil on neid kuni neli.